Zmęczone Włosy

Po zimie, po kilkakrotnych trwałych ondulacjach robionych w krótkich odstępach czasu, po zabiegach farbowania, włosy są zmęczone, stają się suche, rozdwajają się na końcach. Na właśnie kłopoty skarżą się w listach Czytelniczki, zwracając jednocześnie uwagę na brak gotowych odżywek i innych preparatów wzmacniających włosy. Spróbujmy więc poradzić sobie środkami domowymi, oczywiście tymi naturalnymi, które mają znaczne wartości odżywcze.
A więc po pierwsze - jajka. Przy myciu zastępują najdelikatniejszy, odżywczy szampon. Do krótkich włosów wystarczy jedno duże żółtko. Rozbija się je w szklance, dodając dosłownie odrobinę szamponu. Włosy zwilża się ciepłą wodą, a następnie przy użyciu połowy płynu zawartego w szklance bardzo starannie całą głowę masuje. Po dokładnym spłukaniu ponownie należy włosy „namydlić’’ (żółtko daje lekką pianę), znów starannie masując. Zabieg mycia kończy się spłukaniem czystą wodą, na zakończenie zaś wywarem z mieszanki ziołowej
Jak sporządzić w domu odżywkę do włosów?
Jedno świeże żółtko wymieszać dokładnie na gładką masę z 10 kroplami gliceryny, płynną witaminą C (z ampułki) i odrobiną (3 łyżeczki) letniej, przegotowanej wody. Odżywkę tę po umyciu głowy wetrzeć starannie we włosy, rozprowadzając ją równomiernie, aby wszystkie miejsca były pokryte. Głowę zawiązać ręcznikiem frotte, aby odżywka działała w cieple. Po upływie pół godziny włosy starannie spłukać, nawinąć na wałki lub wysuszyć na szczotce.

Recent Posts